SSG Fixtures 31st January 2015
SSG Fixtures 31st January 2015
(Please see small side Paper Notice )
Under 9
Group 1
A/A1
WillowsFC v Ratoath Harps Benevin Collage 11.00 F Morrissey
Sandyhill Celtic v Baldoyle Utd Naul Pk 10.00 P Conway
Group 2
A/A1
St Francis M/V v Rivervalley Rangers Belcamp Pk 10.00 Valentine
Donnycarney FC v Maynooth Town Maypark Donnycarney 10.00 S Hanaphy
Group 3
A/A1
Swords Celtic v Corduff FC Balheary Reservoir 10.00 N Rogers
Finglas Celtic v Rush Ath Kilshane Rd 10.30 P Geraghty
Group 4
A/A1
Dunboyne FC v St Itas Portrane Summerhill Rd 10.00 S Scanlan
Rivermount Boys v Swords Manor Tolka Valley Pk 10.00 M Mc Kenna
Group 5
B/B1
Trinity Donaghmede v Rivermount Boys Fr Collins Pk 10.00 P Rooney
Glebe North v St Columbans Boys Pumplane Balbriggan 10.00 W Scully
Group 6
B/B1
Baldoyle Utd v Balscadden Boys Seagrange Pk 10.00 C Byrne
Stamullen FC v Balbriggan FC (B1) Gormanstown Pk 11.30 Tony Nolan
Group 7
B/B1
Skerries Town v Rivermeade FC Town Pk 10.00 Neil Tolan
Ballymun Utd v Balbriggan FC (B) Ballymun Sports Complex 10.00 J Murphy
Group 8
B/B1
Kinsealy Boys v Woodlawn Sportslink Kinsealy Green 10.00 D Wright
Clonee Utd v Clontarf FC Littlepace PK 10.00 S Fogerthy
Group 9
C/C1
Howth Celtic (C) v Malahide Utd Grace O’Malley Pk 10.00 S Domigan
Lusk Utd v Rivervalley Rangers Orylnn Pk 10.00 P Dowling
Group 10
C/C1
Ratoath Harps (C) v Darndale FC Skryne Rd 10.00 L Cahill
Corduff FC v Swords Celtic Corduff Pk 10.00 E O'Connor
Group 11
C/C1
Howth Celtic (C1) v Trinity Donaghmede 10.45 S Domigan
Swords Manor v Clonee Utd OFF
Group 12
C/C1
Laytown Utd v Ratoath Harps (C1) Seafield Laytown 10.00 J Carroll
Dunboyne FC v Ashbourne Utd Summerhill Rd 10.45 S Scanlan
Group 13
D/D1
Lusk Utd v St Itas Portane Orylnn Pk 10.45 P Dowling
Skerries Town v Swords Celtic Town Pk 10.45 Neil Tolan
Group 14
D/D1
Artane Beaumont v Malahide Utd (D) Rockfield Pk 10.00 S Martin
Balrath FC v Rush Ath Knockharley Cricket Ground 10am K Costello
Group 15
D/D1
Balbriggan FC v Cloughertown Utd St Molaga Pk 10am P Dunne
Killegland FC v Glebe North Asbourne CC 10.0 10am D Redmond
Group 16
D/D1
Maynooth Town v Dunshaughlin Yths Rathcoffey Rd 10.00 Tom Jack Kelly
Swords Manor v Loughshinney Utd Brackenstown Pk 10.00 J O'Brien
Group 17
D/D1
Malahide Utd (D1) v St Joseph’s E/W Malahide Castle 10.30 M Creed
Mid-Sutton FC IDLE
Under 10
Group 1
A/A1
Dunboyne FC v Rush Ath Summerhill Rd 11.30 R Chameou
Ratoath Harps v Corduff FC Skryne Rd 10.45 L Cahill
Group 2
A/A1
Swords Celtic v East Meath Balheary Reservoir 10.45 N Rogers
Baldoyle Utd v Rivervalley Rangers Seagrange Pk 10.45 C Byrne
Group 3
A/A1
Malahide Utd v St Itas Portrane Malahide Castle 11.15 M Creed
Sheriff YC v Skerries Town Fairview Pk 11.15 S Hanaphy
Group 4
A/A1
Bohemians FC v Darndale FC Albert College 11am John Kelly
Lusk Utd v St Francis M/V Orylnn Rd 11.30 P Dowling
Group 5
B/B1
Cloghertown Utd v Rivermount Boys Clonalvy Pk 10.00 S Moore
Corduff FC v Clonee Utd Corduff Pk 10.45 E O'Connor
Group 6
B /B1
Ashbourne Utd v Finglas Celtic OFF
Maynooth Town v Glebe North Rathcoffey Rd 10.45 Tom Jack Kelly
Group 7
B/B1
Mid Sutton v Dunshaughlin Yths Bayside School 10.00 Tom Kelly
St Itas Portrane v Dunboyne FC St Ballymastone 10.00 JE Maher
Group 8
B/B1
Howth Celtic v Ratoath Harps Grace O’Malley Pk 11.30 S Domigan
Lusk Utd v Balbriggan FC Orylnn Pk 12.15 P Dowling
Group 9
C/C1
Glebe North v Sandyhill Celtic Pumplane Balbriggan 10.45 W Scully
Rush Ath v Darndale FC St Catherine’s Pk 10.00 S Omoyolo
Group 10
C/C1
Grange Woodbine v Laytown Utd Woodbine Rd 10.00 V Gorman
Maynooth Town v Kinsealy Boys Rathcoffey Rd 11.30 Tom Jack Kelly
Group 11
C/C1
Dingle Utd v Malahide Utd Johnpaul Pk 10.00 M Hughes
Balrath FC v Balbriggan FC Knockharley Cricket Ground 10.45 K Costello
Group 12
C/C1
Artane Beaumont v Woodlawn Sportskink 10.45 S Martin
Mid-Sutton v Lusk Utd Bayside School 10.45 Tom Kelly
Group 13
D/D1
Balscadden Boys v Dunboyne FC Ring Common 10.00 R Barrett
Ratoath Harps v Skerries Town Skryne Rd 11.30 L Cahill
Group 14
D/D1
Swords Celtic (D) v Malahide Utd Balheary Reservoir 11.30 N Rogers
Baldoyle Utd v Maynooth Town Seagrange Pk 11.30 C Byrne
Group 15
D/D1
St Itas Portrane v Dingle Utd Ballymastone 10.45 JE Maher
Swords Manor v Clonee Utd Brackenstown Pk 10.45 J O'Brien
Group 16
D/D1
RIvervalley Rangers v Swords Celtic (D) Rivervalley Pk 10am C Garvey
Stamullen FC v Artane Beaumont Gormanstown Pk 12.15 Tony Nolan
Group 17 E
Dunshaughlin Yths v Skerries Town Ind Est 10.00 R O'Toole
Laytown Utd v Maynooth Town Seafield Laytown 10.45 J Carroll
Group 18 E
HHFC v Howth Celtic Hartstwon Pk 11.15 D O Connell
Ashbourne Utd v Stamullen Boys OFF
Under 11 Herald F/G Cup Round 1
Malahide Utd (11F) v Ashbourne Utd (11G) Malahide Castle 10.30 C Lawrence
10 mins e/w extra time & penalties if required
11 Premier
Rivervalley Rangers v Corduff FC Rivervalley Pk 10.45 C Garvey
Swords Celtic FC v Balbriggan FC Balheary Reservoir 10.00 J Gibson
Ratoath Harps v Balscadden Boys Skryne Rd 10.00 G Hickson
East Meath Utd v Darndale FC Minnestown Rd 10.00 Tony Nolan
11A
Glebe North v Skerries Town FC Pumplane Balbriggan 11.30 W Scully
Malahide Utd v Maynooth Town FC Malahide Castle 11.45 C Lawrence
Rivermeade FC v Artane/Beaumont Rivermeade Est 11.15 D Redmond
Ashbourne Utd v Baldoyle Utd Milltown Pk 10.45 D Kitson
11 B
Dunshaughlin Youths v Woodlawn Sportslink Ind Est 10.45 R O'Toole
Hartstown Huntstown FC v Sheriff YC Hartstown Pk 10.00 D O'Connell
Laytown Utd v Rivermount Boys FC Seafield Laytown 11.30 J Carroll
Clonee Utd v Lusk Utd Littlepace Pk 12pm
St Itas Portrane IDLE
11 C
Shamrock Celtic v Maynooth Tn Poppintree Pk 11.00 P Conway
Swords Celtic FC v Sandyhill Shangan FC Balheary Reservoir 11.15 J Gibson
Balbriggan FC v Malahide Utd St Molagas Pk 10.45 P Dunne
Dunboyne AFC v Kinsealy Boys FC Summerhill Rd 10.00 R Chameou
11 D
Corduff FC v Balbriggan FC Corduff Pk No1&2 11.30 E O'Connor
Rush Athletic FC v Swords Manor FC St Catherine's Pk 10.45 S Omoyolo
Clonee Utd v Dunboyne AFC Huntersrun 10.45 S Fogerthy
Rivervalley Rangers v Donnycarney FC Rivervally Pk 12pm C Garvey
11 E
Balbriggan FC v Dunboyne AFC St Molagas Pk 12pm P Dunne
Balrath FC v Loughshinney Utd FC KnockHarley Cricket Club 11.30 K Costello
Ayrfield Utd FC v Stamullen FC Ayrfield Community Centre 10.00 L Byrne
St Itas Portrane v Howth Celtic Ballymastone 11.30 JE Maher
11 F
Grange Woobine FC v Ballymun Utd Woodbine Rd 10.45 V Gorman
Lusk Utd v Ratoath Harps Orlynn Pk 11.15 I Ward
Swords Celtic FC v Maynooth Town FC Balheary Reservoir 12.30 J Gibson
Skerries Twn IDLE
11 G
Ratoath Harps v Clonee Utd Skryne Rd 11.15 G Hickson
Navan Road Utd v HHFC Ashington Pk 11.15 M Hughes
Artane/Beaumont v Mid-Sutton FC Rockfield Pk 11.30 S Martin
Glebe North v Skerries Town FC Pumplane Balbriggan 12.45 W Scully